საგანი : ინგლისური ენა
კლასი/საფეხური დამწყები - მე-3
მოსწავლეთა რაოდენობა - 4
გაკვეთილის თემა : Animals
დრო : 45წთ
გაკვეთილის მიზანი : ტექსტის გაგება , გააზრება, მუშაობა. ის ტექნ. გამოყენებით 1:1 . მოსწავლე ფლობს ინფორმაციულ და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიებთან დაკავშირებულ ძირითად ცნებებს .
ეროვნული სასწავლო გეგმა : უცხ. დ.11. მოსწავლეს შეუძლია მასწავლებლის მითითების გაგება .
მოსწავლეთა ორგანიზების ფორმები : საერთო, საკლასო ,ჯგუფური
გამოყენებული მეთოდი : ვერბალურ-ვიზუალური
სასწავლო რესურსები : ჟურნალი ,კალამი , ფლიპჩარტი,ბუკი.
ქცევის წესები გავუკარი წინასწარ დაფაზე ,რომელიც ერთად შევიმუშავეთ.
მისალმება - 1წთ
ქცევის წესები შეხსენება - 1წთ
აქტივობა 1 წინარე ცოდნის გამეორებას ვაკეთებ კითხვა-პასუხის მეთოდით - 3 წთ
A ფაზა გამოწვევა - 5წთ
მივამაგრე ფლიპჩარტზე დაწერილი გაკვეთილის თემას,მიზანს . დაფაზე ვწერ ახალ სიტყვებს.მოსწავლეებს ვთხოვ გაიმეორონ როგორ გამოითქმება სწორად .
აქტივობა 2 – 10 წთ
კითხვის მეთოდი : მოსწავლეებს ვუკითხავ ახალ მასალას ,ტექსტს ვკითხულობ ხმამაღლა,შემდეგ იმავე ტექსტს კითხულობს მოსწავლე, კითხულობენ როლებში ,
აქტივობა 3 - 10 წთ
Powerpoint-ში ჩემს მიერ შექმნილი ელექტრონული რესურსი , მხატვრული ტექსტი Animals გადაცემა და დავალების შესრულება გაკვეთილის მიმდინარეობისას .
აქტივობა 4 – 10 წთ
Flash მეხსიერების ბარათის გამოყენებით პროგრამა pain-ით ლომი,დათვი,მაიმუნი,ვეფხვი კონტურის გადაცემა , მოსწავლეთა მიერ გადაცემული მასალის გაფერადება და ცხოველების ამოცნობა
შედეგები : გაკვეთილის ბოლოს მოსწავლეებმა შეძლეს ტესქტის გაგება,გააზრება,განავითარეს აზროვნება და მეტყველება .გამოიყენეს ციფრული ტექნოლოგიები - 5 წთ .
ვაძლევ დავალებას დახატონ მათთვის საყვარელი ცხოველი.
შეფასების რუბრიკა : ვაკვირდები თითოეული მოსწავლის მუშაობის .
მოსწავლეს ვაფასებ განმავითარებელი კომენტარებით.
წყარო:
https://www.nationalgeographic.com/animals/
წყარო:
Comments
Post a Comment